W. Styron, Sofi pasirinkimas, nauja

W. Styron, Sofi pasirinkimas, nauja

8,59 €
arba skolinkis geriausiomis sąlygomis. Daugiau
ID: 5575813
Atnaujintas:
Peržiūrėtas: 45
W. Styron, Sofi pasirinkimas, nauja

Skelbimo aprašas

William Styron Sofi pasirinkimas, 2012, „Alma littera“
Sophie's choice

William StyronTai didelis ir įspūdingiausias W. Styrono romanas. Beprotiškos įtampos sklidinas pasakojimas nukelia į prieškario Lenkiją, Antrojo pasaulinio karo metų Krokuvą ir Varšuvą. Knygos herojės Sofi lemtingasis pasirinkimas – baisioji jos paslaptis. Išlikusi gyva, kankinama kaltės, 1947 m. Sofi atsiduria Niujorke, čia sutinka savo gelbėtoją ir piktąjį demoną Nataną. Jų liguistą, beviltišką meilę iki pat atomazgos stebi ir aprašo bičiulis Stingas, pradedantysis rašytojas, jaunatviškai įsimylėjęs Sofi.
Rašytojas talentingai susieja subtilią psichologinę individo dramą su pasaulio tragizmu ir dar kartą įrodo, jog „absoliutus blogis yra neišnaikinamas“. Knygos įtaigumą sustiprina tai, jog autorius pažinojo Sofi prototipą. Beje, 1980 m. Lenkijoje romanas buvo uždraustas.

Apie autorių
Williamas Styronas (1925–2006) – XX a. amerikiečių literatūros klasikas. Jo kūryba – tai nuolatinė akistata ir kova su depresija. Jo romanai kalba apie tai, kaip, susidūrus su pasaulio siaubu, prarandamas sielos nekaltumas. Rašytojas analizuoja blogį, jo aspektus ir apraiškas, mąsto apie tai, kodėl žmonės piktdžiugiškai kenkia ir naikina vieni kitus. Kalta visuomenės sankloda ar netobula žmogaus prigimtis?
Svarbiausi Styrono romanai – „Ir padegė šiuos namus“ (liet. k. 2004, „Alma littera“), „Sofi pasirinkimas“ (liet. k. 2002, „Alma littera“).
W. Styrono kūryba – tai ir JAV Pietų balsas, stilistika ir užmoju primenantis jo garsųjį kraštietį W.Faulknerį, nes abu vis dėlto tiki žmogaus dvasios stiprybe.

Kontaktai

Vardas
Stasys
Telefonas
Miestas
Vilnius
El. paštas