Vilniaus r. sav. Raudondvario k. 677.86m2

Skelbimo galiojimas pasibaigė!

Vilniaus r. sav. Raudondvario k. 677.86m2

180 000 €
O kiek mokėtum per mėnesį? Pildyti paraišką
ID: 7003266
Atnaujintas:
Peržiūrėtas: 35

Apie

Savivaldybė
Vilniaus r. sav.
Gyvenvietė
Raudondvario k.
Plotas (kv.m.)
677.86

Skelbimo aprašas

Parduodamas įdomus istorinis objektas - Parčevskio dvaras, kitaip dar vadinamas Raudondvario dvaru, įkurtas XVIIIa, esantis šalia Nemenčinės, Raudondvario k., Vilniaus rajone.

Vaizdingoje dvaro teritorijoje, kuri apima beveik 5ha žemės, auga gražūs brandūs medžiai, čia yra iškasti du tvenkiniai, o sklypo gale - nedidelis ežeriukas.

Parčenvsio dvaras - tai unikali galimybė įgyvendinti savo svajones. Šioje gražioje ir lengvai nuo Vilniaus pasiekiamoje teritorijoje, galima įrengti įspūdingą privačią rezidenciją arba plėtoti verslą. Mat Nemenčinės apylinkėse yra daug turistinių maršrutų, kuriuos ypač mėgsta svečiai iš Lenkijos.

XVIII a. Raudondvario dvaras turėjo didelį bravorą, jam priklausė 4 karčemos, plytinė, kalkių deginimo krosnis, 2 vandens malūnai, vandens energija varoma lentpjūvė. XIX a. 2-ojoje pusėje Parčevskiai pasistatė naujus dvaro rūmus ir daug ūkinių pastatų. 1939 m. dvaras su bravoru buvo nacionalizuotas.

Parčevskio dvaras - tai XIX a. istorizmo laikotarpio rūmai, turintys neoklasicizmo bruožų (portika su kolonomis) bei neorenesanso interpretacijų (pirmojo aukšto arkados). Dvaro pastato plotas - 677 kv.m.

Šiam dvarui rekonstruoti galima gauti paramą iš Europos Sąjungos rėmimo fondų. Maksimali paramos suma iki 700.000 eur.

Dvaro rūmai nėra įtraukti į Kultūros vertybių registrą kaip atskiras objektas, todėl jų rekonstrukcijos procesas bus paprastesnis.

Dvaras yra visai šalia Vilniaus (29 km nuo Vilniaus miesto Katedros aikštės, 6km nuo Nemenčinės) su labai patogiu asfaltuotu privažiavimu.

Dvaro istoriją aiškiai apibūdina trumpa citata iš Vilniaus apskrities kraštotyros tinklalapio Vilnijos Vartai:

"Raudondvario dvaras žinomas nuo XVII amžiaus. Tada jis priklausė Vilniaus vyskupui Ignotui Masalskiui. Po jo mirties 1794 m. Rusijos imperatorė Jekaterina II padovanojo dvarą Rusijos kariuomenės pulkininkui Parčevskiui. Po tėvo mirties dvarą paveldėjo jo sūnūs Aleksandras ir Konstantinas bei dukra Rožė. Dvarininkaitė Rožė Parčevskytė buvo tapytoja, jos paveikslai pateko net į Peterburgo meno muziejus. O sūnūs – verslininkai – įrengė alaus daryklą, gamino ir sėkmingai prekiavo alumi. Pasak istorijos, bravoriškuoju alumi buvo aprūpintas ne tik Vilniaus kraštas, bet ir daugiau kaip pusė Lietuvos.
Antrojoje XIX amžiaus pusėje už pinigus, uždirbtus iš alaus gamybos ir prekybos, Parčevskiai pasistatė Raudondvaryje naujus rūmus bei daug ūkinių pastatų. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje tai buvo vienas svarbiausių industrijos kompleksų visoje Rytų Lietuvoje.

Kaip teigia septintajame XIX amžiaus dešimtmetyje Nerimi laivu keliavęs ir šią kelionę knygoje „Neris ir jos krantai“ įamžinęs grafas Konstantinas Tiškevičius, „pono Parčevskio dvaras Lietuvoje žinomas dėl savo alaus daryklos, kuri porteriu, bavarišku ir kitokiu alumi aprūpina Vilniaus miestą bei pusę Lietuvos“.

Parčevskio dvaras - tai unikali vieta, kurioje pajusite ne tik istorijos dvelksmą, bet ir gamtos grožį bei ramybę.

Parduoda NT brokerė Sandra Jakulė
http://AsmeninisNTbrokeris.lt

Kontaktai

Pardavėjo kontaktiniai duomenys nėra rodomi, nes skelbimo galiojimas pasibaigė.