Simonaitytė Ieva ...O buvo taip

Simonaitytė Ieva ...O buvo taip

0,99 €
arba skolinkis geriausiomis sąlygomis. Daugiau
ID: 5879618
Atnaujintas:
Peržiūrėtas: 6
Simonaitytė Ieva ...O buvo taip

Skelbimo aprašas

Simonaitytė Ieva, ...O buvo taip
1960, Valstybinė grožinės literatūros leidykla, 374 psl., kietas viršelis.

Raktiniai žodžiai: autobiografinės, apysakos, lietuvių
Skaitydamas šią knygą, daug kartų pagaudavau save galvojant, kaip gaila, kad autorės jau nebėra gyvos - nes nebeturiu nei tos astronomiškai nedidelės tikimybės kada nors su ja susipažinti. Galbūt dėl to, kad tai memuaras, knygoje labai jautėsi autorės asmenybė. Tiksliau pasakius, dar nesu skaitęs tokios knygos, kuri taip perteiktų žmogų, kuris, atrodo, vis dar sėdi kitame laike ir rašo tau tuos žodžius - lyg gyvas laiškas, o ne knyga. Galbūt taip paveikė tik mane asmeniškai. Tačiau negaliu atsikratyti jausmo, kad autorė buvo nuostabus ir labai įdomus žmogus, ir būčiau tikrai džiaugesis, jei būčiau pažinęs tokį žmogų.
Kas labai stebino knygoje, tai autorės gebėjimas po tiek metų prisiminti ankstyvą vaikystę taip gerai. Na, o gal dauguma to tik tarpų tarp atsiminimų užpildymas? Galbūt ir taip, tačiau vis tiek labai stebina veikėjų kiekis (jie įvardyti pavardėmis) - neįtikėtina, kiek vardų ji sugebėjo atsiminti. Nekalbant jau apie įvykius ir bent apytikslius dialogus - jei jie ir perkurti, juk reikėjo kažkuo remtis. Šitaip detaliai savo trumpo gyvenimėlio tikrai neaprašyčiau, todėl labai stebina, kad tai padarė gerokai už mane vyresnis žmogus.
Taip pat nuostabu, kaip ji sugebėjo, vyresnė būdama, įsijausti į vaiko jausmus taip gerai. Aprašoma ne suaugusiojo mintimis, bet vaiko, toliau - paauglio. Todėl knyga nėra tik memuaras, ją skaitant atrodo, kad tiesiog stebi kito gyvenimą iš vidaus.

Kontaktai

Vardas
Stasys
Telefonas
Miestas
Vilnius
El. paštas