Liuteinas 20mg su zeaksantinu (akims). Pakuotėje 120 kapsulių

Liuteinas 20mg su zeaksantinu (akims). Pakuotėje 120 kapsulių

26 €
ID: 3082968
Atnaujintas:
Peržiūrėtas: 926
Liuteinas 20mg su zeaksantinu (akims). Pakuotėje 120 kapsulių

Skelbimo aprašas

Liuteinas 20mg su zeaksantinu. Pakuotėje 120 kapsulių.


Liuteinas: skatina sveiką matymą!

• Padeda išvengti akių ligų
• Saugo tinklainę nuo saulės
• Pirmas karotinoidas rastas akyse

Kas yra liuteinas?

Liuteinas yra natūralus karotinoidas randamas daugiausia vaisiuose ir daržovėse. Suvartotas žmogaus, jis koncentruojasi akies segmente vadinamoje dėmėje, kuri yra mažo ploto tinklainės centre.

Mokslininkai atrado, kad liuteino saugo dėmę filtruodamas potencialiai žalingas šviesos formas. Liuteinas buvo pavadintas mūsų "natūraliais saulės akiniais", nes veikdamas kaip optinis filtras ir antioksidantas geba apsaugoti akis nuo radiacijos žalos.

Kukurūzai, kiaušinių tryniai, špinatai, kopūstai, romaninės salotos, žirneliai, porai ir lapinis kopūstas – visi turi didelę liuteino koncentraciją.

Šis liuteinas yra iš medetkos ir tinka vegetarams.

Kas yra zeaksantinas?

Zeaksantinas yra bioflavonoidas, kuris kaip pigmentas, randamas augaluose, vaisiuose, ir daržovėse. Zeaksantinas priklauso karotenoidų grupei. Ši grupė dar yra skirstoma į karotenus ir ksantofilus. Zeaksantinas priskiriamas būtent ksantofilams, kurių daugiausiai randama tamsiai žaliose lapinėse daržovėse, taip pat kiaušinio trynyje, geltonuose ir oranžiniuose vaisiuose. Zeaksantino struktūra labai panaši į kito ksantofilinio karotenoido – liuteino. Zeaksantinas ir liuteinas labai reikšmingi akims. Jų daugiausiai yra sukaupiama akies tinklainėje. Zeaksantinas kaip filtras sugeria mėlynos šviesos energiją, taip apsaugo akies lęšiuką ir tinklainę nuo žalojančio šios aktyvios šviesos poveikio. Zeaksantinas pasižymi ir antioksidacinėmis savybėmis. Jis saugo akies lęšiuką ir tinklainę nuo laisvųjų radikalų poveikio, įtakojančio makulos (geltonosios dėmės) degeneracijos, retinopatijos, kataraktos išsivystymą.

Kodėl vartojamas liuteinas?

Tyrimai nustatytas rekomenduojamas kiekis yra nuo 6mg iki 20 mg liuteino per dieną norint pajusti liuteino sveikatai daromą naudą. Viena tokių naudų yra liuteino vaidmuo akių sveikatai, ypač jo vaidmuo mažinant su amžiumi susijusios geltonosios dėmės (makulos) degeneracijos (AMD) riziką.

AMD įvyksta, kai nuo lėtos, bet pastovios žalos yra pažeistas tinklainės-dėmės centras. Dėmė yra nedidelis tinklainės plotas atsakingas už centrinį matymą, regėjimo aštrumą ir aiškumą. Bloga dėmės būsena gali sukelti tinklainės oksidacinį stresą, kartu su centrinio matymo nusilpimu.

Pasak AMD Tarptautinio Aljanso, sausa AMD yra labiau paplitusi ir švelnesnės formos AMD, kurią sudaro nuo 85% iki 90% visų atvejų. Ji vystosi palaipsniui bėgant laikui ir paprastai sukelia tik lengvą regėjimo pablogėjimą. Vienas iš pagrindinių AMD identifikatorių yra mažų, apvalių, baltų-geltonų, riebalinių apnašų sankaupų, kurios vadinamos drusena centrinėje tinklainės dalyje. Drusena kaupiasi tinklainės pigmentiniame epiteliniame (RPE) audinyje po dėme ir plonina bei džiovina dėmę. Regėjimo prastėjimas yra susijęs su vieta ir dėmės suplonėjimo kiekiu, kurį sukėlė drusena. Kartais su nenormalia naujų kraujagyslių forma (drėgna AMD). Todėl svarbu asmenims su sausa AMD reguliariai tikrintis akis, nes ilgainiui ji gali išsivystyti į drėgną formą.

Nors drėgna AMD sudaro tik 10 - 15% visų AMD, sunkių regėjimo suprastėjimų tikimybė yra daug didesnė. Ji yra atsakingas už 90% sunkių regėjimo suprastėjimų susijusių su AMD. Drėgna AMD sukelia nenormalių kraujagyslių, ar gyslainės neovaskuliarizacijos (CNV) augimą, centrinėje tinklainės dalyje, geltonojoje dėmėje. Šios pakitę kraujagyslės praleidžia skystį ir kraują į audinį už akies, priversdamos tinklainėje susiformuoti pūslę. Šis progresavimas sukelia audinio surandėjimą, iškraipymą ir centrinio matymo praradimą. Drėgna AMD gali greitai sugadinti dėmę, ir rezultate labai greitai prarandamas centrinis regėjimas.

Liuteinas ir su juo susijęs junginys zeaksantinas yra labai koncentruotas dėmėje, suteikiantis geltoną spalvą vadinama tinklainės dėmės (makulos) pigmentu (MP). Dėmės pigmentas saugo geltonąją dėmę nuo žalingo mėlynos šviesos foto-oksidacinio poveikio.

Iš daugiau nei 600 karotinoidų aptinkamų gamtoje, tik saujelė yra žmogaus serume. Iš jų patenkančius į dėmę gamta pasirinko tik liuteiną ir zeaksantiną. Šie faktai rodo, kad akių sveikatai lemiamą vaidmenį vaidina vien liuteinas.

Yra daug duomenų pagrindžiančių liuteino vaidmenį mažinant AMD riziką. Egzistuoja stebėjimų tyrimai, rodantys, ryšį tarp vartojamo liuteino kiekio esančio kraujo serume ir makulos pigmento tankio (MPD) bei AMD rizikos žmonėms.


Produkto sudedamosios dalys:

Vieneto dydis: 1 kapsulė
Vienetų skaičius pakuotėje: 120

Vieneto kiekis:
• Liuteinas (iš medetkų): 20mg
• Zeaksantinas (iš medetkų): 840mcg

Kitos sudedamosios dalys: dygminų aliejus, želatina, išgrynintas vanduo, glicerolis, geltonas bičių vaškas.

Alergenų informacija: neturi mielių, kviečių, pieno, kiaušinio, sojos, glitimo, sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių, skonių ar konservantų.


Pagaminimo data (MFG): 2013 03
Galioja ne trumpiau 5 metus nuo pagaminimo datos

Vartojimas

Vartoti po vieną (1) kapsulę kartą per dieną valgio metu.

ĮSPĖJIMAS: Nėštumo ar laktacijos laikotarpiu prieš naudojant šį produktą būtina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu.

Kaina: 26EUR


Pristatymas

Galima pasiimti Kaune ir Vilniuje. O taip pat galiu siųsti į visus miestus. Siunčiant Lietuvoje registruotu pašto siuntiniu 1,75EUR. Siunčiant išperkamuoju pašto siuntiniu, kuomet pinigai sumokami pašte atsiimant siuntinį, 5EUR. Siunčiant "Omniva" paštomato siuntiniu 3,3EUR.


------------------------------------------------------
VMI reg. individualios veiklos vykdymo paž. nr. 645342

Panašūs skelbimai

VIP skelbimai