Knyga jaunimui: Skeligas, David Almond

Knyga jaunimui: Skeligas, David Almond

0,58 €
arba skolinkis geriausiomis sąlygomis. Daugiau
ID: 5667383
Atnaujintas:
Peržiūrėtas: 91
Knyga jaunimui: Skeligas, David Almond

Skelbimo aprašas

Skeligas, David Almond
2002, Mažasis Vyturys
Kategorijos: Jaunimui, Paaugliams
Puslapių skaičius: 160
998 m. pasirodė pirmoji paaugliams skirta Davido Almondo knyga „Skeligas“. Taip prasidėjo D. Almondo, kaip paauglių rašytojo, išgarsėjimo istorija.
D. Almondas - britų rašytojas, kuriam šių metų gegužės 15 dieną sukaks 60 metų. Viena iš jo vaikystės svajonių - bibliotekoje pamatyti knygą, ant kurios viršelio būtų jo vardas. D. Almondas Rytų Anglijos universitete baigė anglų ir amerikiečių literatūros studijas. Po universiteto baigimo jis dirbo paštininku, šepečių pardavėju, viešbučio durininku, laikraščio redaktoriumi ir pradinių klasių mokytoju. Svarbiausia, kad visą tą laiką jis kūrė trumpus fantastinius apsakymus suaugusiesiems, kurie vis dėlto nesulaukė didelės sėkmės.
Pasirodžius knygai „Skeligas“, D. Almondas pradėjo garsėti kaip paauglių rašytojas. Jis yra parašęs apie trylika romanų ir trumpų apsakymų knygų, tačiau į lietuvių kalbą išverstos tik dvi: „Skeligas“ (2002 ir 2008 m.) ir „Molinis“ (2010 m.). „Molinis“ – tai pasakojimas, kai į miestelį atvyksta naujas gyventojas Stivenas Rouzis. Jo oda vaškinė, akys paklaikusios, nuo jo bjauriai dvokia. Jis turi vieną stebinančią ir traukiančią savybę -jo nulipdytos molinės figūrėlės yra magiškos.
D. Almondo kūriniai yra ekranizuojami, pagal juos statomi vaidinimai. 2009 m. pagal knygą „Skeligas“ buvo sukurtas filmas. Taigi, jeigu esate skaitę knygą, galite ją palyginti su filmu.
Angelai… Vieniems- tai mielas vaikystėje girdėtų pasakų prisiminimas, kitiems- viltis, tretiems- jokios prasmės neturinti apgaulė naivuoliams. Kad ir ką angelai reikštų mūsų gyvenimuose, juos dažniausiai įsivaizduojame kaip būtybes, pasižyminčias tiek tobulu vidiniu pasauliu, tiek nepriekaištinga išvaizda- akinančiai balti sparnai, švelnumo kupinos akys, ramybės kupinas balsai… Tačiau pabandykime įsivaizduoti juos kitokius- besikeikiančius, gyvenančius dulkėse ir purve. Sakysite, neįmanoma? Taip maniau ir aš, kol į rankas nepateko David’o Almond’o apysaka ,,Skeligas”. Šioje knygoje pasakojama apie išties neįprastą angelo gyvenimą čia, tarp žmonių. Pamažu griūvančiame garaže paauglys Maiklas visai netikėtai aptinka Jį- nešvarų, išblyškusį, apdžiūvusį Skeligą, kuriam nerūpi niekas- netgi jo gyvenimas. Angelu besirūpinančiam berniukui dar didesnį rūpestį kelia mažosios sesutės gyvybė, kabanti ant plauko. Vis dėlto vienas Skeligo poelgis pribloškia visą Maiklo šeimą įr priverčia patikėti- angelai yra…

Kontaktai

Vardas
Stasys
Telefonas
Miestas
Vilnius
El. paštas

Susiję raktažodžiai