Kalvarijos m. Kalvarijos sav. Plotas 1570.39m2

Skelbimo galiojimas pasibaigė!

Kalvarijos m. Kalvarijos sav. Plotas 1570.39m2

140 000 €
arba skolinkis geriausiomis sąlygomis. Daugiau
ID: 6117650

Apie

Savivaldybė
Kalvarijos sav.
Gyvenvietė
Kalvarijos m.
Plotas (kv.m.)
1570.39

Skelbimo aprašas

PARDUODAMAS KALVARIJŲ DVARO VANDENS MALŪNAS KALVARIJOS MIESTE PRIE NEDIDELIO ŠEŠUPĖS VINGIO! SU VISA INFRASTRUKTŪRA IR SKLYPU.
TAI PUIKI GALIMYBĖ IŠVYSTYTI ĮVAIRIAPUSĮ VERSLĄ. NUO VIEŠBUČIO, IKI VEIKIANČIO IR ELEKTRĄ GAMINANČIO MALŪNO, ADMINISTRACINIŲ PATALPŲ IR PAN.
Parduodamas išskirtinis nekilnojamojo turto objektas - vandens malūnas įrašytas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

Parduodamas Kalvarijos dvaras pirmą kartą paminėtas 1690 m. Vėliau šio dvaro pavadinimas prigijo ir pačiam miesteliui. Nuo XVIII a. vidurio prie patvenktos Šešupės veikė malūnas. Į kitą upės pusę buvo galima pereiti mediniu tiltu.1915 m. vokiečių kariuomenė dvaro rūmus sudegino. Dvaro ūkinė veikla apmirė, atgaivintas tik malūnas. Vėliau jo aplinka sutvarkyta, išbetonuotos upės krantinės, medinius priestatus pakeitė mūriniai, buvo pastatyta nauja turbina. Iš senojo dvaro sodybos, be malūno, išliko gyvenamasis namas, kumetynas, tvenkinys ir senojo kelio ruožas.

BENDRA INFORMACIJA:

Kaina: pradinė 140 000 Eur-
Kalvarijos dvaro malūnas pačiame Kalvarijos mieste, visai netoli plento Via Baltika, sienos su Lenkija.
Parduodamo objekto adresas: Vytauto g., Kalvarijos m., Kalvarijos sav.
Bendras plotas: 1570. 39 m2
Žemės sklypo plotas: 2.8132 ha
Parduodamo Kalvarijų dvaro MALŪNO paskirtis: gamybos, pramonės
Statybos metai -1920 m.

INFORMACIJA APIE DVARĄ:
Skirtinguose šaltiniuose minimi skirtingi galimi dvaro įkūrėjai: galbūt tai Sapiegos, galbūt - Pacai, nes visi jie yra valdę Užnemunės girias. Vėliau dvaras ėjo iš rankų į rankas, 1836 m. Rusijos caras jį padovanojo generolui Stegmanui. 1918 m. dvaras išparceliuotas. 1923 m. gyventojų surašymo duomenimis dvaro pastatuose gyveno 246 žmonės. Pats vandens malūnas ilgą laiką buvo apleistas, nepriklausomybės metu jame veikė paminklų dirbtuvės.
ĮRANGA IR APDAILA:
Sienos: mūrinės, senovinių plytų.
Grindys: betoninės, perdangos medinės.
Langai : mediniai.
Durys ir vartai metaliniai.
Vandens turbinų nelikę,

KITA INFORMACIJA APIE DVARĄ:
Numatytas vandens malūno rekonstravimas, pritaikant poilsiui bei rekreacijai bei vieno buvusio dvaro sodybos pastato atnaujinimas (modernizavimas). Yra leidimas nugriauti priestatą. Patį malūną reikėtų rekonstruoti laikantis kultūros paveldo direkcijos taisyklių.

SUSISIEKIMO INFRASTRUKTŪRA:
20 km iki Marijampolės
40 km iki Suvalkų, Lenkija

Kontaktai

Pardavėjo kontaktiniai duomenys nėra rodomi, nes skelbimo galiojimas pasibaigė.