Grigas Romualdas, Ružas Albertas, Lietuviškieji „...izmai"

Grigas Romualdas, Ružas Albertas, Lietuviškieji „...izmai"

0,86 €
arba skolinkis geriausiomis sąlygomis. Daugiau
ID: 5814213
Atnaujintas:
Peržiūrėtas: 12
Grigas Romualdas, Ružas Albertas, Lietuviškieji „...izmai"

Skelbimo aprašas

Grigas Romualdas, Ružas Albertas," Lietuviškieji „...izmai“: Žurnalisto ir mokslininko žvilgsniu
Istorija, politologija
2007,
Leidėjas "Gairės", 304 psl., 14x21, kieti viršeliai, ISBN: 9789986625971
„Gairių“ leidyklai 2006-aisiais metais išleidus žurnalisto Alberto Ružo knygą „Trys lietuviškieji „...izmai“, mokslininkas Romualdas Grigas įsijungė į diskusiją apie personalizuotuosius lietuviškuosius „...izmus“. Taip gimė bendra žurnalisto ir mokslininko knyga „Lietuviškieji „...izmai“.
Priesaga „...izmas“ pasirinkta neatsitiktinai. Su profesoriumi Romualdu Grigu parašėme ir neseniai išleidome bendrą politinę studiją „Lietuviškieji „...izmai“*), kurioje, be „landsbergizmo“, įvardintas dar ir „brazauskizmas“. Profesorius pasirinktąją savoką praplėtė ir patikslino ją kaip reiškinį, mūsų politiniame landšafte vadintiną „personalizuotuosiais „...izmais“.
Ši priesaga reiškė, kad mes siekiame kalbėti ne apie kokį atsitiktinį, o sisteminį dalyką, giliai įleidusį savo šaknis į visas valstybės bei visuomeninio gyvenimo sritis ir tarsi kirminas griaužiantį jos dvasinius pradus, per amžius susiklosčiusius tradicinius žmonių saitus, vertybes, įsitikinimus.
Abu personalizuotieji „...izmai“ apvertė aukštyn kojom moralumą, padorumą ir saiko jausmą: staiga pajutome, kad gviežtis valstybei priklausantį turtą, parceliuoti jį užsienio vertelgoms ir machinatoriams – jokia nedorybė, o „nauda“, kad šitaip elgiantis ir dar milijardus primokant, pasak landsbergininkų, lengviau pateksime jei ne į dausas, tai bent į NATO ir ES...

_______________________

Kontaktai

Vardas
Stasys
Telefonas
Miestas
Vilnius
El. paštas